راهنمای عضویت و داوری در پابلونز    

دقت فرمایید که سایت Publons با سایت Web of Science در سال 2022 ادغام شده است و داوران محترم با اکانت Web of Science  می توانند از اطلاعات داوری مقالات اطلاع حاصل فرمایند.  

پابلونز (Publons) به کمک هیات تحریریه مجلات،   ثبت و شناسایی تلاشهای ارزشمند داوران گرامی را میسر می کند. انتشارات، شاخص های استناد، داوری مقالات و ویرایش مجلات همگی در سیستم پابلونز قابل رصد بوده و منجر به ارتقای دانش و نیز دانشگاه شما در سطح بین المللی می شود. پس از ثبت نام داوران در سامانه پابلونز، تعداد مقالات داوری شده  به صورت جداگانه در سامانه پابلونز به تفکیک  نام مجله ها ذخیره و نمایش داده می شود. جزئیات بیشتر از مزایای پابلونز برای داوران در اینجا موجود است.

پس از داوری مقاله در یک مجله علمی، داور باید مراحل زیر را برای ثبت نظرات خود در سامانه پابلونز انجام دهد:

1. ثبت نام در سایت پابلونز: https://publons.com/wos-op/account/register/

 step 1

 

2. پس از ثبت نام و وارد کردن اطلاعات در صفحه شخصی، عضو پابلونز می شوید و عضویت شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می شود.

3. پس از داوری هر مقاله، نظرات (داوری) خود را در پابلونز وارد کنید.

4. برای افزودن نظر خود به  پابلونز، برخی از مجلات از شما می پرسند که آیا مایلید داوری شما به طور خودکار به پابلونز اضافه شود؟ بنابراین با کلیک بر روی گزینه yes ، بررسی به صورت خودکار به سامانه پابلونز منتقل و اضافه می شود.

  1.  

Step 2

 

 

  1. اکثر مجلات چنین گزینه ای را ندارند. در این مورد، برای افزودن نظر خود در پابلونز، کافی است ایمیل بررسی شده خود را که از مجله مورد نظر دریافت شده است به reviews@publons.com بدون هیچ تغییری ارسال کنید.
  2. پس از دریافت پاسخ از سایت پابلونز، این داوری به تعداد داوریهای تایید شده شما در سیستم پابلونز اضافه می شود. بنابراین، تعداد بررسی های تایید شده و نام مجلات به صورت زیر نمایش داده می شود:

 

Step 3

7. با داشتن پرتال در سایت پابلونز می توان مجلات مختلف را تایید کرد. برای این منظور، پس از ورود به صفحه شخصی خود در سامانه  پابلونز، می توانید آنها را تایید کنید. برای این منظور با کلیک بر روی دکمه تایید ENDORSE THIS JOURNAL/CONFERENCE ، نام و عکس شما در صفحه Publons مجله مذکور نمایش داده می شود.

Step 4