پرسش‌های متداول

اعلام ارزیابی اولیه مقالات ارائه شده چقدر طول می‌کشد؟

ارزیابی اولیه مقاله توسط دبیر تخصصی مجله یک هفته طول می‌کشد. در صورت داشتن شرایط اولیه و رعایت فرمت مجله، مقاله جهت داوری ارسال و در غیر اینصورت به نویسنده عودت داده می‌شود. در مواردی ممکن است سردبیر و یا دبیر تخصصی با دادن نظراتی خواهان اصلاح مقاله و ارایه مجددآن شوند.

اعلام نتیجه داوری مقالات چقدر زمان نیاز دارد؟

این مجله سعی می کند در 2 ماه نتایج بررسی و ارزیابی داوران را اعلام نماید. این مدت ممکن است در بعضی موارد بیش از این مقدار باشد. سقف زمان اعلام نتیجه 3 ماه است.

هزینه چاپ مقاله در مجله چقدر است؟

بعد از ارایه مقاله و تایید اولیه توسط ادیتور مبلغ 800000 ریال و در صورت تایید نهایی قبل از چاپ یا صدور پذیرش نهایی مبلغ 1700000 ریال از نویسنده مسئول دریافت می شود. دقت فرمایید که مبلغ پرداخت شده برای داوری مقالات در صورت رد مقاله یا بازپس گیری آن مسترد نخواهد شد.

نحوه پیگیری وضعیت مقاله به چه صورت است؟

پیگیری از طریق سایت و پروفایل نویسنده مناسب ترین روش می‌باشد. نویسندگان می‌توانند از طریق سایت و در بخش "تماس" با مجله در ارتباط باشند. ضمن اینکه بصورت تلفنی نیز می توان با کارشناس مربوطه تماس حاصل نمود.

ارتباط با دفتر مجله به چه صورت است؟

 کارشناس مربوطه روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 13 پاسخگو می‌باشد. در موارد ضروری می توانید با شماره همراه (09183714538 امینی و 09187705355 شاهمرادی) تماس حاصل فرمایید. ضمن اینکه ارتباط با ایمیل گزینه مناسبی برای دریافت پاسخ درست سوالات نویسندگان محترم می باشد. 
پست الکترونیمی مجله: [email protected]


سردبیر: [email protected]


مدیر مسئول : [email protected]


دفتر مجله (شنبه تا چهارشنبه، 9 تا 12): 08733722496

چگونه می توان مقاله ای را در کمترین زمان ممکن چاپ کرد؟

علاوه بر رعایت موارد فنی و علمی، رعایت فرمت مجله و همچنین معرفی داوران مناسب با عث تسریع در اعلام نتیجه داوری می شود.

چگونه می توان امکان قبولی یک مقاله را بالا برد؟

پس از تایید دبیر تخصصی، این مجله نظر داوران و متخصصین را ملاک اصلی رد یا پذیرش مقالات می داند. معرفی داورانی که علاوه بر نظر نهایی در مورد رد یا پذیرش مقاله، ایرادات مقاله را با جزئیات مشخص و مقاله را ارتقا دهند در تایید یا رد یک مقاله بسیار موثر است.